Zář
13
2023

VZPOMÍNKA NA LETNÍ ŠKOLU GLOBAL TEACHER PRIZE 2023

M. MURGAŠOVÁ, ŘEDITELKA NADACE BLÍŽKSOBĚ, VYUŽILA I V TOMTO ROCE PŘILEŽITOST NAVŠTÍVIT LETNÍ ŠKOLU FINALISTŮ SOUTĚŽE GLOBAL TEACHER PRIZE A ZAPOJIT SE DO NĚKTERÝCH WORKSHOPŮ. MOHLA SI NAPŘ. VYZKOUŠET NĚKOLIK “BRAIN BREAKS” AKTIVIT PRO SPRÁVNÉ NALADĚNÍ ŽÁKŮ NA PRÁCI VE TŘÍDĚ, ZAŽÍT WORKSHOP “DIVERZITA”, UŽÍT SI CENTRA AKTIVIT “ZAČÍT SPOLU” A V RÁMCI DÍLNY VZDĚLÁVACÍHO CENTRA TEREZA VYZKOUŠET EVOLUCI NA VLASTNÍ KŮŽI. OCITNOUT SE OPĚT V ROLI ŽÁKA S TĚMI NEJLEPŠÍMI UČITELI NAŠÍ ZEMĚ BYL ÚŽASNÝ ZÁŽITEK.

HLAVNÍMI TÉMATY LŠ BYL BADATELSKÝ PŘÍSTUP K VÝUCE, FORMATIVNÍ HODNOCENÍ A PROPOJUJÍCÍM PRVKEM PAK WELL BEING VE TŘÍDÁCH. UČITELÉ DOSTALI PŘÍLEŽITOST OCITNOUT SE V ROLI ŽÁKA ČI STUDENTA A OKUSIT PEDAGOGICKÉ METODY NA VLASTNÍ KŮŽI. ORGANIZÁTOŘI LŠ KLADLI DŮRAZ ZEJMÉNA NA SPOLUPRÁCI UČITELŮ V PRŮBĚHU WORKSHOPŮ, KTERÉ ÚČASTNÍCI HODNOTILI JAKO VELMI INSPIRATIVNÍ A OBOHACUJÍCÍ. 

NADACE BLÍŽKSOBĚ PODPORUJE SOUTĚŽ GTP OD NULTÉHO ROČNÍKU JAKO JEDNU Z CEST, JAK POMOCI UČITELŮM, KTEŘÍ CHTĚJÍ UČIT DĚTI, A NE JEN PŘEDMĚTY.

Chcete si požádat o příspěvek?

Chcete si požádat o příspěvek?